Aktualności

2_2017.jpg

Kosiniak i BMW Sikora na podium w Poznaniu

01 czerwca 2017

Reprezentujący ekipę BMW Sikora Motorsport Patryk Kosiniak finiszował na podium w obu wyścigach połączonych rund motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike i międzynarodowych mistrzostw Alpe Adria.

Kosiniak narzucał tempo podczas czwartkowych treningów wolnych, a następnie zakwalifikował się do pierwszego wyścigu na torze Poznań na drugiej pozycji w stawce 27 zawodników, jako najszybszy z Polaków. 28-latek z Tarnowa ustąpił tylko zdobywcy pole position, znanemu z mistrzostw świata Czechowi Karelowi Hanice.

Reprezentant ekipy BMW Sikora Motorsport pierwszy wyścig weekendu ukończył na piątym miejscu w klasyfikacji Alpe Adria i na trzecim w WMMP, stając na podium mistrzostw Polski. W drugim wyścigu „Kosa” jeszcze bardziej podkręcił tempo. Po starcie z trzeciej pozycji na takiej też pozycji minął linię mety, stając na najniższym stopniu podium Alpe Adria i środkowym stopniu w mistrzostwach Polski. Dzięki dwóm podium Kosiniak zajmuje wysoką, drugą lokatę w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

Jeżdżący menedżer ekipy BMW Sikora Motorsport, Irek Sikora do ostatniej chwili czekał na zgodę lekarzy na start w Poznaniu. Trzykrotny mistrz Polski klasy Superbike, który pod koniec poprzedniego sezonu złamał nogę podczas ostatniej rundy mistrzostw Niemiec IDM Superbike na torze Lausitzring, ostatecznie nie mógł jednak wrócić na swoje BMW S1000RR. Mikołowianin liczy jednak na powrót na tor podczas drugiej rundy IDM Superbike, która odbędzie się w lipcu na belgijskim torze w Zolder.

„Cieszę się, że mogłem ponownie wystartować na torze w Poznaniu i zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami z Polski i Alpe Adria w najbardziej prestiżowej klasie Superbike – powiedział Patryk Kosiniak. - To był tylko gościnny i treningowy start, który pokazał jednak, że gdybyśmy rywalizowali w pełnym cyklu, moglibyśmy walczyć o mistrzostwo, a to nastraja nas bardzo optymistycznie. W pierwszym wyścigu trochę zabrakło mi tempa, ale wiedziałem co poprawić w sobotę i tym razem stanąłem nie tylko na podium w klasyfikacji WMMP, ale także w Alpe Adria. Oczywiście po cichu liczyłem na walkę o zwycięstwo, ale biorąc pod uwagę fakt, że był to dopiero mój drugi weekend wyścigowy na moim nowym BMW i w klasie Superbike, jestem zadowolony. Mam nadzieję, że w tym roku będziemy jeszcze mieli szansę na rewanż, a póki co skupiamy się na kolejnej rundzie mistrzostw Niemiec.”

„Jako zespół pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony, stając na podium nie tylko w klasyfikacji WMMP, ale także Alpe Adria – dodaje Irek Sikora. - Patryk przejechał dwa bardzo dobre wyścigi, potwierdzając nie tylko swoją świetną formę, ale także wysoki potencjał naszego BMW S1000RR. W Poznaniu przekonaliśmy się, że moglibyśmy walczyć o tytuł w mistrzostwach Polski, ale naszym priorytetem pozostają mistrzostwa Niemiec, w których chcemy nadal zbierać doświadczenie w międzynarodowej stawce i walczyć o coraz lepsze pozycje. Bardzo żałuję, że nie mogłem ustawić się w ten weekend na starcie i powalczyć ze starymi rywalami, ale kto wie, może wrócimy jeszcze w tym roku do Poznania aby raz jeszcze pokazać się przed polskimi kibicami.”

   
1_2017.jpg

BMW Sikora Motorsport rozpoczyna sezon wyścigowy w Poznaniu

22 maja 2017

Bielski zespół BMW Sikora Motorsport już w ostatni weekend maja rozpocznie w Poznaniu kolejny sezon rywalizacji w motocyklowych mistrzostwach Polski. W barwach wielokrotnych mistrzów kraju wystartują w tym roku Patryk Kosiniak i Irek Sikora.

 

28-letni Kosiniak to nowa twarz w ekipie z Bielska Białej. Tarnowianin to aktualny mistrz międzynarodowej serii Yamaha R6 Dunlop Cup, który w tym sezonie postanowił przesiąść się na większy motocykl i stanąć do walki w najmocniejszej klasie Superbike. „Kosa” zrobi to za sterami BMW S1000RR właśnie w barwach BMW Sikora Motorsport, startując razem z zespołem nie tylko w pełnym cyklu prestiżowych międzynarodowych mistrzostw Niemiec IDM Superbike, ale także w wybranych rundach mistrzostw Polski i Alpe Adria, w tym w pierwszej rundzie w Poznaniu pod koniec maja.

 

Kosiniak ma za sobą udany debiut w IDM Superbike. Tydzień temu wywalczył bowiem punkty w swoim pierwszym starcie na torze Nurburgring, dzięki czemu jest najwyżej sklasyfikowanym debiutantem. Co więcej, piątkowe treningi „Kosa” zakończył wówczas na rewelacyjnym, szóstym miejscu. W Poznaniu 28-latek liczy na walkę o zwycięstwa w obu wyścigach klasy Superbike.

Drugiego BMW S1000RR przygotowanego przez BMW Sikora Motorsport przy współpracy z BMW Wilbers dosiądzie w tym roku lider i menedżer ekipy, Irek Sikora. Trzykrotny mistrz Polski klasy Superbike wciąż wraca do pełnej formy po ubiegłorocznym wypadku i kontuzji nogi podczas rundy IDM Superbike na torze Lausitzring. Decyzja o jego starcie w Poznaniu podjęta zostanie tuż przed zawodami po dokładnych konsultacjach z lekarzami, ale jedno jest pewne: zawodnik z Mikołowa chce walczyć w tym roku o kolejne zwycięstwa.

 

Rywalizacja w Poznaniu będzie wyjątkowa także dzięki relacjom na żywo, zarówno w internecie na portalu livemotorsport.tv, jak i w telewizji, na antenie stacji Motowizja. Bezpośrednie relacje z wyścigów klasy Superbike odpowiednio w piątek o 16:20 i w sobotę o 15:00.

 

„Po udanym debiucie w IDM Superbike jestem bardzo podekscytowany startem przed polskimi kibicami w barwach BMW Sikora Motorsport w Poznaniu – mówi Patryk Kosiniak, który miesiąc temu startował także na BMW w 24-godzinnym wyścigu mistrzostw świata FIM EWC w Le Mans. - Czeka nas zacięta walka, ponieważ zmierzymy się z europejską stawką serii Alpe Adria, ale dzięki temu będzie jeszcze ciekawiej. Miałem już okazję dokładnie poznać moje nowe BMW podczas zimowych testów i pierwszej rundy mistrzostw Niemiec, a także dobrze zgrać się z moją nową ekipą, dlatego do Poznania jedziemy przygotowani i chcemy walczyć o miejsca w ścisłej czołówce. Mam nadzieję, że na torze już teraz dołączy do nas także Irek, który jako trzykrotny mistrz Polski z pewnością będzie bardzo trudnym rywalem.”

 

„Nie mogę doczekać się powrotu na moje BMW i tor wyścigowy – dodaje Irek Sikora. - Cały czas wracam do pełni formy, dlatego start w Poznaniu stoi jeszcze pod znakiem zapytania, ale prędzej czy później chcę ponownie walczyć o czołowe pozycje w mistrzostwach Polski i znów rywalizować z europejską czołówką w IDM Superbike. Ten sezon zapowiada się dla naszego zespołu bardzo ekscytująco, ponieważ dołączył do nas Patryk Kosiniak, który jest młodym i bardzo utalentowanym zawodnikiem. Już podczas pierwszej rundy w Niemczech pokazał na co go stać, dlatego jestem przekonany, że w Poznaniu będzie walczył o zwycięstwa. Mam nadzieję, że jak najszybciej dołączę do niego w tej walce, ponownie dając naszym kibicom i partnerom sporo powodów do radości.”

   
27_09_2016.jpg

Informujemy, że stan Irka jest stabilny i szybko wraca do zdrowia.

27 września 2016

Trzykrotny motocyklowy mistrz Polski klasy Superbike, Ireneusz Sikora, uległ wypadkowi podczas przedostatniej rundy mistrzostw Niemiec Superbike*IDM na torze Lausitzring.

Lider naszego zespołu uderzył w motocykl zawodnika, który upadł tuż przed nim. Wskutek uderzenia Irek doznał złamania kości udowej i natychmiast trafił do pobliskiego szpitala, gdzie jeszcze tego samego dnia przeszedł operację.

   
21_09_2016.jpg

Słodko gorzki weekend w Lausitz dla ekipy BMW Sikora Motorsport

22 września 2016

Andrzej Pawelec i Bartek Wiczyński podczas siódmej i przedostatniej rundy motocyklowych mistrzostw Niemiec Superbike*IDM wyrównali swoje najlepsze wyniki sezonu. Niestety, weekend na torze Lausitzring z powodu kontuzji zakończył się przedwcześnie dla lidera zespołu, Ireneusza Sikory.

Więcej…

   
19_09_2016.jpg

Polacy gotowi na mistrzostwa świata w Niemczech

19 września 2016

Motocykliści ekipy BMW Sikora Motorsport wystartują w najbliższy weekend w siódmej i przedostatniej rundzie mistrzostw Niemiec Superbike*IDM. Na leżącym tuż przy polskiej granicy torze Lausitzring tym razem zawodnicy zmierzą się podczas zmagań połączonych z mistrzostwami świata World Superbike.To będzie wyjątkowy weekend i prawdziwe święto wyścigów motocyklowych. Po raz pierwszy zawodnicy Superbike*IDM ustawią się na starcie tuż po wyścigach mistrzostw świata World Superbike, które przyciągną na Lausitzring kilkadziesiąt tysięcy fanów; w tym wielu z Polski.

Więcej…

   
11_08_2016.jpg

Ruszyła sprzedaż wyjątkowych biletów na MŚ WorldSBK na Lausitzringu

19 sierpnia 2016


Przygotowaliśmy dla was  nie lada gratkę!

Polscy fani mogą nabyć bilety na specjalną trybunę na wrześniową rundę mistrzostw świata World Superbike na niemieckim torze Lausitzring z 10-procentowym rabatem oraz dodatkowymi atrakcjami. To jedyna okazja by wziąć udział w imprezie motocyklowej najwyższej światowej rangi tak blisko naszego kraju.

 Motocykliści mistrzostw świata WorldSBK wystartują na Lausitzringu już w dniach 16-18 września. W ten sam weekend na niemieckim torze zmierzą się także zawodnicy serii
Superbike*IDM. Wśród nich wielokrotni mistrzowie Polski; Irek Sikora, Andrzej Pawelec, Bartek Wiczyński i Michal Filla.Więcej…

   
17_08_2016.jpg

Irek Sikora tuż za podium mistrzostw Niemiec Superbike*IDM w Assen

16 sierpnia 2016

Mimo bolesnej kontuzji Irek Sikora ukończył wyścigi szóstej rundy międzynarodowych mistrzostw Niemiec Superbike*IDM tuż za pierwszą trójką, w holenderskim Assen finiszując w niedzielę odpowiednio na czwartej i piątej pozycji. Motocyklista ekipy BMW Sikora Motorsport awansował dzięki temu na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolejne punkty zdobył także debiutujący w tym roku w niemieckiej serii Bartek Wiczyński.

 

Więcej…

   
11_08_2016.jpg

Motocykliści BMW Sikora Motorsport zapraszają na mistrzostwa świata na niemieckim torze Lausitzring

11 sierpnia 2016

W dniach 16-18 września na niemieckim torze Lausitzring odbędzie się połączona runda motocyklowych mistrzostw świata World Superbike i międzynarodowych mistrzostw Niemiec Superbike*IDM. Do walki stanie także ekipa BMW Sikora Motorsport, która liczy na gorący doping polskich kibiców.

 

Więcej…

   
10_08_2016.jpg

Motocykliści BMW Sikora Motorsport na legendarnym torze

10 sierpnia 2016

Motocykliści ekipy BMW Sikora Motorsport wystartują w najbliższy weekend w szóstej rundzie mistrzostw Niemiec Superbike*IDM na legendarnym, holenderskim torze w Assen.

Po Niemczech i Belgii Holandia jest trzecim państwem, które odwiedza prestiżowa, międzynarodowa seria Superbike*IDM. Z jedynego w kalendarzu ulicznego toru Schleiz motocykliści przenoszą się do słynnego Assen, gdzie co roku, nieprzerwanie od sezonu 1949, ścigają się zawodnicy mistrzostw świata MotoGP.

Więcej…

   
01_08_2016.jpg

Motocykliści BMW Sikora Motorsport zadowoleni po ulicznej rundzie w Schleiz

01 sierpnia 2016

Irek Sikora sięgnął w niedzielę po kolejny finisz w pierwszej piątce motocyklowych mistrzostw Niemiec klasy Superbike. Choć jego koledzy z ekipy BMW Sikora Motorsport, Andrzej Pawelec i Bartek Wiczyński, tym razem finiszowali poza punktowaną piętnastką, oni również opuszczali wyjątkowy, uliczny tor Schleizer Dreieck zadowoleni.

Piąta runda motocyklowych mistrzostw Niemiec Superbike*IDM upłynęła pod znakiem zmiennej pogody i zaciętej walki nie tylko z rywalami, ale również ustawieniami motocykli. Irek Sikora na ulicznym torze w Schleiz zaliczył jednak bezbłędny weekend, kończąc niedzielne wyścigi odpowiednio na siódmym oraz piątym miejscu w klasie Superbike i umacniając się na siódmej pozycji w klasyfikacji generalnej. Pomogła w tym sprawna praca mechaników przy użyciu narzędzi Proline.

Więcej…

   

Strona 1 z 3

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>