BMW Sikora Motorsport nadal w dobrym tempie!

 

Połączona runda WMMP i Alpe Adria, która odbyła się w czeskim Moście, obfitowała w wiele zaskakujących sytuacji, zwłaszcza w kategorii Superbike. Pomimo zamieszania jakie panowało na torze, zespół BMW Sikora Motorsport wyjechał z Czech z pokaźną ilością zwycięstw i podiów. Czeski film w czeskim Moście. Tak najlepiej można podsumować sobotni wyścig kategorii Superbike.

 

 


 Nie raz sygnalizowano, iż ciasna szykana zaraz po prostej start meta jest zbyt niebezpieczna, jednak jej konfiguracja przez kolejne lata pozostawała bez zmian. O problemach jakie sprawiają ferelne zakręty najlepiej można było przekonać się w sobotę. Wyścig przerywano czerwoną flagą aż czterokrotnie, po tym jak po każdym restarcie zawodnicy przewracali się we wspomnianej szykanie. Z powodu straty dużej ilości czasu organizatorzy rundy w Moście postanowili więc skrócić wyścig do zaledwie 5 okrążeń. Taki zabieg sprawił, że zmagania stały się zwykłą loterią, w której o wyniku decydował dobór opon, a nie umiejętności danego motocyklisty. Irek Sikora nie został jednak wybity z rytmu całym tym zamieszaniem i pierwszy wyścig na czeskim obiekcie ukończył na wyśmienitym drugim miejscu w klasyfikacji WMMP. W niedzielę wyścig klasy Superbike odbył się już bez najmniejszych problemów. Aktualny Motocyklowy Mistrz Polski po bardzo trudnej rywalizacji, zdołał go ukończyć na ósmym miejscu w klasyfikacji Alpe Adria i ponownie na drugiej pozycji w WMMP, zyskując kolejne, bardzo cenne dwadzieścia punktów do generalki Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.


W kategorii Superstock 1000 ponownie brylował Michal Filla. Czeski motocyklista podczas rundy w Moście był poza jakąkolwiek konkurencją, podobnie zresztą jak na wielu innych europejskich torach. Michal poprowadził swoje BMW S1000RR 2015 po komplet czterech zwycięstw - dwukrotnie w klasyfikacjach Alpe Adria i dwukrotnie w klasyfikacji WMMP. Filla nie miał najmniejszych problemów aby zwyciężać w obu wyścigach z ogromną przewagą nad rywalami. Dzięki tak dobrym wynikom, Michal znacząco umocnił swoją pozycję lidera w generalce. Ze świetnej strony zaprezentował się także Bartek Wiczyński, który kończył zmagania kolejno na szóstym i czwartym miejscu w Alpe Adria, natomiast w klasyfikacji WMMP na czwartej i trzeciej lokacie, dopisując kolejne podium do swojego dorobku. 

Więcej informacji o zespole i zawodnikach, a także zdjęcia i filmiki z poszczególnych rund można uzyskać na oficjalnym profilu Facebook teamu BMW Sikora Motorsport: www.facebook.com/BmwSikoraMotorsport