Motocykliści BMW Sikora Motorsport wracają do walki w Zolder

Motocykliści polskiej ekipy BMW Sikora Motorsport wystartują w ten weekend w czwartej rundzie mistrzostw Niemiec Superbike*IDM na belgijskim torze Zolder. Po niedawnych testach cała czwórka liczy na kolejne udane wyścigi.

Ireneusz Sikora, Andrzej Pawelec, Bartek Wiczyński i Michal Filla testowali w Belgii w czerwcu, finiszując także w czołówce treningowego, międzynarodowego wyścigu. Cała czwórka chce więc za sterami swoich motocykli BMW S1000RR znów walczyć o wysokie pozycje podczas obu wyścigów, które w ten weekend wyznaczą w Zolder półmetek sezonu.


„Po udanych testach wracamy do Zolder ze zwiększonym apetytem i chcemy zrobić kolejne postępy – mówi Irek Sikora. - Cały czas celuję w pierwszą piątkę klasy Superbike i liczę, że w ten weekend będziemy w stanie walczyć o miejsca jak najbliżej podium.”

„Dokładnie przeanalizowałem wszystko, co działo się podczas testów i choć Zolder nie jest moim ulubionym torem, to chcę znów sięgnąć po punktowane pozycje w klasie Superstock 1000 – dodaje Andrzej Pawelec. - Moim celem jest ponownie pierwsza dziesiątka w mojej kategorii.”

„Testy w Zolder wypadły obiecująco, dlatego w ten weekend liczę na moje pierwsze punkty w tym sezonie -  podkreśla debiutujący w tym roku w mistrzostwach Niemiec Bartek Wiczyński. - Ostatnio niewiele brakowało, więc tym razem musi się udać!”

Używany w przeszłości przez kierowców Formuły 1 i motocyklistów mistrzostw świata Grand Prix, tor w Zolder liczy zaledwie cztery kilometry, ale jest jednym z najbardziej wymagających w kalendarzu mistrzostw Niemiec.

Zawodników połączonej stawki Superbike/Superstock 1000 w piątek czekają dwa treningi wolne, w sobotę kwalifikacje, a w niedzielę wyścigi, które rozpoczną się odpowiednio o 12:40 i 16:00, i będą liczyły po 17 okrążeń (68 km).